Lato pod znakiem rekordów. Gdańsk podsumowuje sezon

Blisko 840.000 gości odwiedziło Gdańsk w okresie od czerwca do sierpnia 2017. To blisko 70.000 więcej osób niż w analogicznym okresie roku ubiegłego!   Ocena pobytu to rekordowe 9,1 w 10 stopniowej skali!

Badania pokazały interesującą tendencję. Mniej niż w ubiegłym roku było w naszym mieście odwiedzających, czyli osób które spędziły w Gdańsku jeden dzień (bez noclegu). Jednocześnie zdecydowanie więcej było turystów, a więc osób które spędziły u nas więcej niż 1 dzień. Podobnie jak w latach ubiegłych, wśród turystów zagranicznych prym wiodą goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Krajowi turyści przybyli do nas z całej Polski, a najliczniej z Mazowsza, co jest kontynuacją trendu z lat ubiegłych.

– Cieszą bardzo wysokie oceny, jakie wystawili Gdańskowi goście. Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ważną rzecz: pogoda nas nie rozpieszczała, a mimo tego w Gdańsku padł rekord liczby gości. To świadczy o tym, że nasze miasto ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania, niezależnie od aury – podsumował lato w Gdańsku, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki.

Gdańska Organizacja Turystyczna

Related Post