Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu w Operze Leśnej, wygraj bilety z Biznes na fali

Zanim w październiku dźwięki muzyki jazzowej rozniosą się po nadmorskim kurorcie, wybrzmi prolog festiwalu Sopot Jazz – koncert Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu. Już 29 czerwca 2019 o godz. 20.30 w Operze Leśnej w Sopocie wraz z zespołem zagra norweski saksofonista, światowej sławy muzyk, ojciec skandynawskiej sceny jazzowej. To pierwszy element programu Rainera Kerna – nowego kuratora Sopot Jazz.

Wygraj podwójną wejściówkę na koncert w Operze Leśnej już 29 czerwca 2019 r. godz. 20:30. Odpowiedz na pytanie: jakie są polskie korzenie tego jednego z najbardziej znanych współczesnych muzyków jazzowych na świecie, uważanego za ojca skandynawskiej sceny jazzowej? Na odpowiedzi czekamy pod adresem: redakcja@biznesnafali.pl do piątku (28.06.2019) godz. 15:00. Spośród poprawnych odpowiedzi, wybierzemy i nagrodziny podwójną wejściówką zwycięzcę.

Nikt nie gra na saksofonie w taki sposób jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywane jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Nigdy nie ułatwiał życia krytykom, którzy muszą znaleźć wygodne etykiety, aby pogrupować artystów na kategorie muzyczne. Gargarek wymyka się tym próbom. Jego nagrania znajdują się w katalogach z napisem jazz, muzyka klasyczna, a nawet pop.

Od początku istnienia kultowej wytwórki ECM z Monachium, Garbarek był jednym z jej najbardziej popularnych artystów. W sopockim koncercie Garbarkowi towarzyszyć będzie jego wieloletni współpracownik, niemiecki pianista Rainer Brüninghaus, basista z Brazylii Yuri Daniel i mistrz perkusji Trilok Gurtu z Indii.

„Najlepszym przewodnikiem po kulturalnym dziedzictwie Sopotu, jego historii i współczesności są, odbywające się tutaj festiwale. Z jednej strony nawiązanie do spektakli wagnerowskiego teatru operowego, którego spektakle wystawiano w Operze Leśnej i organizowany przez Polską Orkiestrę Kameralną Sopot festiwal Classic będący prezentacją najwybitniejszych utworów światowej klasyki muzycznej z udziałem sław, solistów, teatrów muzycznych na świecie. Z drugiej strony tradycja jazzowa, którą zapoczątkował w 1956 Krzysztof Komeda organizując Jazz Festival. Dzisiaj godnym kontynuatorem tego festiwalu jest właśnie Sopot Jazz Festival z nowym kuratorem Rainerem Kernem” – zachęca wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula.

Festiwal i koncert Jana Garbarka realizowane są ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Bilety w cenie 160 zł, 120 zł, 80 zł, (50 zł dla posiadaczy karty sopockiej*) do nabycia:

– w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu 2
– w Kasie Opery Leśnej, Moniuszki 12, Sopot 

*ilość miejsc ograniczona; bilety do nabycia wyłącznie w stacjonarnych punktach sprzedaży.

oraz w sprzedaży elektronicznej 

Partnerem wydarzenia jest: Hotel Sopot

Related Post

There are 2 comments

  1. Pingback: ทำความรู้จักกับ lotto88win

  2. Pingback: elephant thai camp

Comments are closed.