I Międzynarodowy Kongres Rynku Sportu w XXI Wieku

Zakład Zarządzania w Sporcie zaprasza do udziału w pierwszym międzynarodowym Kongresie o charakterze interdyscyplinarnym, którego motywem przewodnim będą nowe trendy w ekonomii i zarządzaniu, organizacji imprez masowych oraz prawa na rynku sportu. Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Gdańsku wpisując się w obchody 50-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i będzie wydarzeniem otwierającym Jubileusz Uczelni. Kongres dedykowany jest gremium naukowemu i praktykom. Podczas tego wydarzenia będzie można wymieniać poglądy, wyniki badań i doświadczenia, które posłużą do dalszych inspirujących wniosków, pogłębiających wiedzę podmiotów krajowych i międzynarodowych.

Do 15 kwietnia br. czekamy na zgłoszenia uczestnictwa, a do 30 kwietnia br. na dokonanie opłat konferencyjnych.

Wszystko to znajdziecie Państwo w zakładkach Terminarze i opłaty oraz Rejestracja strony https://isc.awfis.net i pod adresem poczty elektronicznej international.sport.congress@awf.gda.pl.

Do wspólnej dyskusji zostali zaproszeni: Czesław Lang, Mateusz Kusznierewicz, Marcin Gortat, Marcin Animucki, Mariusz Czerkawski, Dariusz Michalczewski, Otylia Jędrzejczak i Natalia Partyka.

Wraz z nimi i zespołem Prelegentów postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania:
– Jakie są aktualne trendy w kształtowaniu prawa i polityki podatkowej wobec sportu i jego digitalizacji;
– Jakie wyzwania dla efektywności ekonomicznej rynku sportu niesie profesjonalizacja i komercjalizacja;
– Dlaczego drużyny polskiej Ekstraklasy nie są uczestnikami Ligii Mistrzów i innych pucharów? Czy jest to kwestia finansowa, transferowa, czy organizacyjna?
– Jak wykorzystać wiedzę i potencjał mistrzów w biznesie, koniec kariery sportowej – co dalej?

a wspólnie z zespołem Redakcji Sportowej Radia Gdańsk
– Czy spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządu i podmioty publiczne powinny uczestniczyć w finansowaniu prywatnych klubów i komercyjnych przedsięwzięć sportowych? Czy miasta powinny uczestniczyć w sponsoringu sportowej Spółki Akcyjnej?

 

PR

Related Post