Grupa Progres z rekordową dynamiką blisko 50%

Grupa Progres, jeden z polskich liderów branży usług HR, podsumowała wyniki za 2017 rok. Grupa osiągnęła 228,9 mln zł przychodu przy rekordowej dynamice wzrostu wynoszącej 48,83%, co oznacza, iż kolejny rok z rzędu rozwija się kilka razy szybciej niż branża. Udział Grupy Progres w rynku stanowi obecnie ok. 3%, co plasuje ją w pierwszej trójce firm z polskim kapitałem, ale apetyt jest znacznie większy.

– Konsekwentnie realizujemy założenia rozwojowe, które przyjęliśmy kilka lat temu, odpowiednio reagując też na zmieniające się uwarunkowania rynkowe. Tak wysoka dynamika wzrostu, którą osiągamy regularnie w ostatnich latach to efekt trafnych decyzji biznesowych, a także rozwoju kompetencji w ramach naszego zespołu. Otwieramy nowe oddziały zarówno w Polsce, jak i za granicą, pozyskujemy doświadczoną kadrę i rozwijamy wąskie specjalizacje. Pozwala nam to znajdować skuteczne rozwiązania na problemy kadrowe i rozwojowe polskich pracodawców, a tym samym dynamicznie rosnąć – mówi Piotr Zając, prezes Grupy Progres.

Rynek coraz bardziej wymagający

W 2016 roku przychody Grupy Progres wyniosły 153,8 mln złotych, przy dynamice także przekraczającej 40%. Wynikami za 2017 rok (228,9 mln zł przychodu przy dynamice wzrostu 48,83% ) Grupa potwierdza swoją skuteczność na coraz trudniejszym, także dla pośredników, rynku. Pogłębiający się deficyt pracowników sprawia, że podmioty HR-owe mają problemy z zamykaniem rekrutacji, tym samym realizacją projektów. Na tym tle Grupa Progres może się poszczycić także rekordową liczbą 409 podpisanych w ub. roku kontraktów. Nie wszystkie firmy są jednak w stanie sobie poradzić, część znika z rynku, choć wg danych rynkowych sporo nowych wciąż się na nim pojawia. Część podmiotów możliwości dalszego rozwoju upatruje w strategicznych partnerstwach.

– Systematycznie prowadzimy rozmowy z firmami HR-owymi poszukującymi kooperantów o znacznie większych zasobach i potencjale, celem zawiązania strategicznej czy projektowej współpracy. Rynek usług HR jest coraz bardziej wymagający, wiele podmiotów otwiera się więc na partnerstwo, czasami nawet sprzedaż, wnikliwie analizujemy tego typu propozycje, które do nas spływają – komentuje Piotr Zając, prezes Grupy Progres.

Konsekwentnie do celu

Grupa Progres posiada obecnie blisko 3% udział w rynku i znajduje się w pierwszej trójce firm z polskim kapitałem. Plany na 2020 rok zakładają osiągnięcie 5% udziału w rynku oraz przychodów na poziomie pół miliarda złotych.
– Ostatnie lata pokazały, że nasz wzrost nie jest przypadkowy. Rośniemy rok do roku w znacznie szybszym tempie niż branża i zamierzamy tę dynamikę utrzymać. W ciągu kilku najbliższych lat chcemy zostać liderem nowoczesnych usług HR wśród polskich firm działających na naszym rynku – komentuje Piotr Zając, prezes Grupy Progres.
15 lat progresu

Grupa Progres działa na rynku od 2002 roku. Grupa posiada obecnie 25 biur na terenie Polski oraz 5 za granicą (na Ukrainie). W ubiegłym roku zamknęła ponad 500 procesów realizowanych w ramach rekrutacji stałych oraz specjalistycznych (inżynieryjnych), a łącznie za jej pośrednictwem pracę w Polsce znalazło ponad 23 tys. osób. Grupa kładzie obecnie nacisk na ekspansję w Polsce południowej, gdzie otwierane są kolejne biura (ostatnio m.in. w Krakowie i Wrocławiu). Plany rozwoju dotyczą również Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także Europy Zachodniej.

PR

Related Post