Gdańskie TOFU Studio ponownie nagrodzone w USA

Kalendarz ROBOTY przygotowany charytatywnie przez gdańskie TOFU Studio dla łódzkiej Fundacji „Krwinka” został nagrodzony na międzynarodowym konkursie HOW International Design Awards w USA. Ten prestiżowy konkurs sponsorowany przez magazyn HOW Design, co roku honoruje i wyróżnia zgłoszenia projektantów z całego świata. Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już osiem innych nagród i wyróżnień w tym najważniejszą w dziedzinie projektowania nazywaną też „Oscarem Designu”, czyli RED DOT COMMUNICATION DESIGN AWARD.

Projekt stworzony przez TOFU Studio, został wyróżniony jako jeden 294 zwycięskich projektów w międzynarodowym konkursie HOW International Design. Zespół redakcyjny i projektowy magazynu HOW – wraz z sędziami Pumem Lefebure, Lelandem Maschmeyerem, Su Mathews Hale, Vanessą Foley i Brianem Collinsem – ocenił ponad 1400 zgłoszeń z całego świata i spośród nich wybrał zwycięskie projekty.

Nagrodzone prace zostaną szerzej zaprezentowane wiosną 2018 w drukowanym wydaniu magazynu HOW oraz są już dostępne online na HOWDesign.com

www.howdesign.com/international-design-awards-winners-2018-illustrationphotography/

O HOW

Założony w 1985 roku magazyn HOW jest dwumiesięcznikiem dla branży kreatywnej z Cincinnati w stanie Ohio. W początkowej fazie rozpoczął działalność jako czasopismo wyłącznie drukowane. Obecnie marka HOW publikuje sześć numerów magazynu rocznie i jest zaangażowana w sześć konkursów kreatywnych w zakresie projektowania graficznego, projektowania logo, promocji i marketingu, mediów interaktywnych i projektowania wnętrz. HOW to także wyspecjalizowane programy edukacyjne, skierowane do branży kreatywnej.

O PROJEKCIE:

Gdańskie TOFU Studio podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji. W tym roku do współpracy zaproszono Fundację „KRWINKA” z Łodzi pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Tym razem przygotowano kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Projekt ROBOTY powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią NORMEX z Gdańska, oraz firmą MARCOPOL z Chwaszczyna.

Dodatkowo w ramach całościowego projektu TOFU Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony WWW można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania.

Studio przekazało także bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

W latach ubiegłych TOFU Studio miało okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, czy też warszawskiej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Wszystkie prace były również nagradzane w konkursach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

ROBOTY 2017:

Art Direction: Adam Chyliński

Roboty: Marcin Chyliński

Projekty: Zuza Zamorska, Ola Gołębiewska, Marcin Chyliński, Adrian Samselski

Kolory: Adam Chyliński

Koncept: Mikołaj Chyliński (6 y/o)

Website / Projekt: Adrian Samselski

Website / Code: Ksawery Kirklewski

Animacje: Marcin Chyliński, Ola Gołębiewska

Sound Design: Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski

Project Manager: Daniel Naborowski

Drukarnia: Drukarnia NORMEX

Sponsorzy: TOFU Studio Drukarnia NORMEX, MARCOPOL

Fundacja: „KRWINKA”

Related Post