Gdańsk. Tu się żyje!

Filmowy zwiastun ukazujący Gdańsk z perspektywy dwójki bohaterów, którzy decydują się zostać w nim na stałe, to najnowszy, zrealizowany w nietypowej konwencji spot promocyjny miasta. Ma on być inspiracją do rozważenia życiowej zmiany: Gdańsk może być też Twoim miastem, tu czekają na Ciebie możliwości, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej: ciekawa praca, dobre zarobki, inspirujące otoczenie, relaks na wyciągnięcie ręki, tak ważny obecnie work-life balance.

Nowatorski w charakterze spot zmontowany został ze scen jak wyciętych z pełnometrażowego filmu. Całość prowadzi głos lektora. – Jak na prawdziwy zwiastun przystało, można go było obejrzeć w kinach w największych miastach w Polsce – tłumaczy Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej – Montaż nie zdradza pełnej fabuły, intryguje, zaprasza widza do posmakowania gdańskiej rzeczywistości na własny, indywidualny sposób – dodaje Zbierska.

Młodzi i ambitni ludzie goniący za lepszym miejskim życiem przyjeżdżają na urlop do Gdańska i postanawiają zostać w nim na stałe. Bo Gdańsk to miasto, w którym się żyje – doskonałe miejsce do pracy, ale również wypoczynku, inspirujące, pełne energii i pasji, nowoczesne, ale z nietuzinkową historią w tle. Takie jak ludzie, którzy tu mieszkają.

Emisja zwiastuna w kinach w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie i Toruniu, pozytywnie przyjęta przez widzów, to początek kampanii teaserowej Gdańsk. Tu się żyje!, która ma zachęcić do rozważenia życiowej decyzji o przeniesieniu się tu na stałe. Dedykowana podstrona internetowa  przybliżająca syntetycznie najważniejsze fakty i liczby oraz powstała w trakcie produkcji filmu galeria niebanalnych, czasem żartobliwych zdjęć prezentują atuty Gdańska w różnych aspektach.

– Nie po raz pierwszy Gdańsk zaprasza nowych mieszkańców – przypomina Anna Zbierska – Już w 2008 roku ogólnopolska kampania promocyjna pod tym samym hasłem przekonywała, że Gdańsk oferuje wysoką jakość życia:  „jeżeli szukasz miejsca przepełnionego energią, gdzie na każdym kroku historia sprzed 1000 lat zderza się z tą najnowszą, gdzie każdy może przeskoczyć swój płot i nadać bieg historii, to Gdańsk jest Twoim miejscem na Ziemi. Tu chwycisz wiatr w żagle.” To wciąż aktualne przesłanie.

Więcej na:

www.gdansk.pl/tu-sie-zyje

 

Related Post