Gdańsk Business Run i Żółta Koszulka Lidera od Dawida Wolińskiego

Drużyny zapisane na CSRowy bieg Gdańsk Business Run 2018 walczą także o Żółtą Koszulkę Lidera! Zwycięża ta drużyna, która zbierze jak największą kwotę w ramach akcji “Pomagam Bardziej”. Zebrane pieniądze wykorzystywane będą także na pomoc beneficjentowi biegu Markowi Wesołowskiemu. W tym roku koszulkę zaprojektował Dawid Woliński, we współpracy z londyńskim studiem tatuażu Ushuaiatattoo.

Czym jest akcja „Pomagam Bardziej”?

Akcja „Pomagam Bardziej” co roku towarzyszy inicjatywie Poland Business Run. Jest to projekt dla drużyn biegowych, a także dla wszystkich osób, które chcą pomóc podopiecznym Fundacji, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegu. Żółta koszulka, projektowana co roku przez innego projektanta, to nagroda dla zespołu, który zbierze na swoje konto największą kwotę. Zgromadzone środki pomogą w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W poprzednich latach w inicjatywę zaangażowany był Łukasz Jemioł czy duet Paprocki & Brzozowski. Pierwsze koszulki autorstwa Wolińskiego zostaną rozdane już w lipcu.

Projekt Dawida Wolińskiego

W tym roku za projekt Żółtej Koszulki Lidera odpowiada Dawid Woliński, projektant, którego kreacje noszą polskie osobowości sceny, ekranu i estrady, a także zagraniczne celebrytki, takie jak Paris Hilton. Projekt powstał dzięki kooperacji jurora Top Model z tatuażystami z Londynu.

Z owocnej współpracy z londyńskim studiem tatuażu Ushuaiatattoo powstała tegoroczna Żółta Koszulka Lidera Fundacji Poland Business Run. Inspiracją stały się najwaleczniejsze zwierzęta, które reprezentują siłę, odwagę i determinację, czyli cechy każdego zwycięzcy. Te cechy spotykamy również w ludziach, którzy przezwyciężają własne słabości oraz wykazują chęć pomocy innym. Gorąco zachęcam do udziału w akcji Poland Business Run oraz towarzyszącym jej działaniom mówi Dawid Woliński.

Jak przyłączyć się do akcji?

Choć pomysł na Żółtą Koszulkę Lidera organizatorzy charytatywnego biegu zaczerpnęli z wyścigu kolarskiego Tour de France, w tym przypadku nie jest istotna sama konkurencja, lecz realna pomoc potrzebującym. Każdy może wpłacić choćby symboliczną kwotę i tym samym wesprzeć osoby niepełnosprawne ruchowo.

By przyłączyć się do zbiórki w ramach “Pomagam Bardziej”, wystarczy wejść na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać miasto Gdańsk, a następnie drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Reprezentacja, która zachęci swoich znajomych z pracy, rodzinę i przyjaciół do wpłacania środków na swoje konto i zbierze najwięcej funduszy, otrzyma zaprojektowaną specjalnie na tę okazję Żółtą Koszulkę Lidera. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjachtłumaczy Sandra Baruffi, Project Manager Gdańsk Business Run.

Koszulki projektu Dawida Wolińskiego rozdawane będą trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 2 września o godzinie 12.00. Wtedy blokowana jest możliwość wpłat, a organizatorzy lokalni sprawdzają wpłacone kwoty i ogłaszają, kto wygrywa ostatnią turę “Pomagam Bardziej”. Zwycięska drużyna odbiera Żółtą Koszulkę Lidera na scenie.

Wciąż można zapisać się na bieg!

To ostatnia prosta, by zapisać swoją drużynę do Gdańsk Business Run!

W tym roku pula biegaczy została zwiększona do 2000 osób czyli 400 drużyn. Za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk należy zgłosić swoją pięcioosobową ekipę oraz opłacić opłatę startową w wysokości 378 PLN za całą drużynę. Bieg startuje w niedzielę 2 września o godzinie 10:30. Biegacze biegną jedną pętlę o długości ok. 3,3 km, po czym przekazują pałeczkę kolejnemu zawodnikowi z ekipy. Trasa podobnie jak z zeszłym roku będzie wytyczona wokół Europejskiego Centrum Solidarności.

Informacje o organizacji Gdańsk Business Run, o planowanych atrakcjach, o wspólnych treningach można śledzić na profilu wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/174948143225723/

Related Post