FISZ EMADE TWORZYWO – koncert z okazji 110-lecia Opery Leśnej 8 czerwca 2019 w Sopocie

Po sukcesach ostatnich albumów „Numer 1”, „Drony i Mamut” – FISZ EMADE TWORZYWO – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym powraca z nowym albumem „Radar”.

Tym razem bracia Waglewscy sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem, zarówno klasyczną  Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to  „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski.

Koncert z okazji 110-lecia Opery Leśnej zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.

UWAGA KONKURS: mamy dla Was podwójne zaproszenia na koncert. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu facebook https://www.facebook.com/biznesnafali/

Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 70 zł, 80 zł do nabycia:

– w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu 2
– w Kasie Opery Leśnej, Moniuszki 12, Sopot
oraz na www.bart.sopot.pl

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, cojestgrane24, trojmiasto.pl

Related Post