ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017

Mistrzostwa Polski w Surfingu i Stand Up Paddle już w sierpniu na Półwyspie Helskim. 13 sierpnia pokazy mistrzów i zajęcia dla amatorów w trakcie Surf Pikniku w Chałupach.

Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Grupa ERGO Hestia zapraszają na XI edycję Mistrzostw Polski w Surfingu i SUP (Stand Up Paddle) – ERGO Hestia Polish Surfing Challenge. Zawody zostaną rozegrane pomiędzy 1 sierpnia a 10 września na Półwyspie Helskim w gminie Władysławowo. Dokładne terminy będą ustalane w zależności od warunków pogodowych. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w trzech głównych kategoriach: Surfing OPEN, Surfing Juniors, SUP Wave.

Od blisko 20 lat wspieramy projekty popularyzujące sporty wodne. ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 to kolejne wydarzenie, które daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w ramach sportowej rywalizacji na wodzie – powiedział Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy ERGO Hestii. – Doceniając potencjał i rozwój sportów wodnych ERGO Hestia zainicjowała projekt #MistrzowskaOchrona. To połączenie ubezpieczenia sportowego i podróżnego, które pozwala na realizację pasji w połączeniu z ochroną sprzętu i szybką pomocą w razie wypadku w Polsce i za granicą  – dodał Arkadiusz Bruliński.

– Grono fanów surfingu w Polsce z roku na rok dynamicznie rośnie. Na naszym wybrzeżu pojawia się coraz więcej surferów i surferek, SUPerów i SUPerek, a także szkółek dla amatorów tych dyscyplin. Po latach starań International Surfing Association, którego członkiem jest Polskie Stowarzyszenie Surfingu, doprowadziło do wpisania surfingu w program Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020. Tym bardziej cieszymy się, że już po raz 11. udaje nam się organizować zawody wyłaniające najlepszych surferów w Polscepodsumował Wojciech Ochrymowicz, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Surfingu.

Niezależnie od warunków pogodowych 13 sierpnia na plaży w Chałupach, na wysokości kempingu Solar (od strony otwartego morza – wejście nr 12) odbędzie się Surf Piknik. Na uczestników czeka masa sportowych atrakcji, takich jak szkolenia i pokazy SUP, szkolenia surfingowe, tor do skimboardu, zawody i treningi na slackline. Na koniec dnia odbędzie się sprzątanie plaży i warsztaty edukacyjne “Polish Your Beach”.

Program Surf Pikniku ERGO Hestia Polish Surfing Challenge

  • 11:00 START imprezy – DJ Red Bull,
  • 12:00 Szkolenia SUP, surfing, skim, slack line,
  • 13:00 Yoga na plaży,
  • 14:00 SUP Race dla amatorów (jeżeli warunki nie pozwolą na rozegranie Mistrzostw SUP na fali zorganizowany zostanie wyścigi między bojami),
  • 15:00 Pokaz WOPR,
  • 16:00 Zawody w Skim Boardzie,
  • 17:00 Rozdanie nagród dla amatorow,
  • 18:00 – 20:00 Relax, Chill Music & sun set.

Zapisy dla zawodników pod adresem:  https://allsporter.com/event/3864/ergo-hestia-polish-surfing-challenge-2017

Wartość puli nagród wynosi 20 000 złotych, składa się z nagród finansowych oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych takich jak pianki Quiksilver, deski surfingowe Baltica, Polvo, kamery GoPro oraz wiele innych.

PR

Related Post