Energa sponsorem jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu – Gdynia Ladies Jazz Festival 2018

Grupa Energa wspiera XIV edycję Ladies’ Jazz Festival. Przez najbliższy tydzień w Gdyni i Wejherowie wystąpią nie tylko największe światowe gwiazdy, ale także młode talenty muzyki jazzowej.

To już czternasta edycja wydarzenia, które co roku gromadzi najwybitniejsze artystki, wykonujące muzykę z pogranicza takich gatunków, jak smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska czy swing. Od 20 do 27 lipca Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Gdynię InfoBox, halę Gdynia Arena oraz Filharmonię Kaszubską w Wejherowie wypełnią dźwięki najlepszych jazzowych kompozycji. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs Grand Prix, podczas którego spośród czterech wokalistek jury, pod przewodnictwem Urszuli Dudziak, wyłoni zwyciężczynię.

– Ladies’ Jazz Festival to przedsięwzięcie wyjątkowe, jedyne tego rodzaju na skalę europejską. Żadne inne wydarzenie nie pozwala z taką mocą i energią wybrzmieć głosom najzdolniejszych polskich wokalistek jazzowych. Cieszymy się, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę kulturalną, która zrzesza artystki światowego formatu – mówi Arkadiusz Siwko, Prezes Energa SA.

Na Ladies’ Jazz Festival wystąpią między innymi: wielokrotnie nagradzana, amerykańska wokalistka Dee Dee Bridgewater, ubiegłoroczna laureatka konkursu Grand Prix Judyta Pisarczyk, Dorota Miśkiewicz z projektem Caminho para Evora i promująca album z 2017 roku Ayọ.

PR

Related Post