Ekspansja skandynawskich linii lotniczych SAS w Gdańsku

Dzięki dodaniu kolejnych rejsów, SAS w rozkładzie letnim 2017 zaoferuje pasażerom podróżującym z i do Gdańska doskonałą siatkę połączeń z Kopenhagą, co pozwoli w pełni wykorzystać możliwości przesiadkowe portu kopenhaskiego, zarówno jeżeli chodzi o samą Skandynawię, ale także Europę oraz trasy międzykontynentalne, na których SAS rozwija się bardzo dynamicznie w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy”, podkreśla Wanda Brociek, SAS Country Manager w Polsce.

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów 2017, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią nowe, bezpośrednie połączenie na trasie Bergen–Gdańsk oraz zwiększą liczbę połączeń z Gdańska do Kopenhagi.

Loty na trasie Bergen – Gdańsk realizowane będą od 29 marca 2017 przez trzy dni w tygodniu (w poniedziałki, wtorki i piątki) według następującego rozkładu:

  • Wylot z Bergen o godz. 20:05, przylot do Gdańska o 21:45
  • Wylot z Gdańska o godz. 22:25, przylot do Bergen o 00:10

Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737.

Nowe połączenie znakomicie uzupełni ofertę SAS w Gdańsku, w postaci rejsów do Kopenhagi (obecnie do czterech rejsów dziennie a od rozkładu letniego 2017 – aż do 5 połączeń w ciągu dnia), a także do Sztokholmu i Oslo.

Oczekuje się, że uruchomienie tego połączenia spełni oczekiwania osób podróżujących w celach turystycznych, ale także pozytywnie wpłynie na ruch pracowniczy. Gdańsk jest dla Bergen drugim dużym europejskim kierunkiem po Londynie. Nowe połączenie dopełni jednocześnie aktualną ofertę lotów do kraju dla dużej grupy Polonii przebywającej w Skandynawii.

Nowa trasa Gdańsk–Bergen, wraz z ogłoszoną dzisiaj nową trasą Kraków-Sztokholm to kolejne ważne nitki na mapie połączeń SAS. Obecnie SAS w Polsce oferuje bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy oraz z Gdańska do Sztokholmu (lotnisko Arlanda) i Oslo (lotnisko Gardermoen).

15 nowych tras SAS w rozkładzie letnim 2017 r.

Oprócz dwóch nowych tras łączących Polskę ze Skandynawią: Bergen–Gdańsk oraz Sztokholm–Kraków, SAS ogłosił także otwarcie trzynastu innych nowych połączeń na trasach europejskich w rozkładzie letnim w 2017 roku:

  • Z Kopenhagi do Rygi oraz na Wyspy Farerskie, Maltę i Sardynię
  • Z Oslo do Aalborga i Prisztiny,
  • Ze Sztokholmu do Monachium, Prisztiny, Lizbony i Shannon,
  • Z Aarhus i Kristiansand do Malagi,
  • Ze Stavanger do Nicei.

W sezonie letnim 2017 przewoźnik uruchomi łącznie 15 nowych tras. Oznacza to między innymi, oferowanie aż o 1800 lotów i o 330 tysięcy miejsc więcej na połączeniach do Hiszpanii, Portugalii i Chorwacji, w porównaniu do sezonu letniego w bieżącym roku.

Większa częstotliwość rejsów SAS na trasie Gdańsk – Kopenhaga

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów 2017, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zwiększają także oferowanie na trasie Gdańsk – Kopenhaga. Kolejne połączenie na tej trasie będzie realizowane od 28 marca 2017 roku, przez pięć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku, według następującego rozkładu:

  • Wylot w Kopenhagi o godzinie 19:50, przylot do Gdańska o 20:45,
  • Wylot z Gdańska o godzinie 21:15, przylot do Kopenhagi 22:15.

Nowa rotacja oznacza oddanie do dyspozycji pasażerów podróżujących z Gdańska aż pięciu połączeń do Kopenhagi dziennie, dostępnych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast SAS oferuje odpowiednio dwa i trzy połączenia do Kopenhagi w ciągu dnia.

Nowe połączenie będzie obsługiwane przez samoloty Canadair Regional Jet CRJ900.

Rezerwacje biletów SAS na stronie internetowej www.flysas.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA.

Related Post