BPO Education Center i Gdański Urząd Pracy wspólnie szkolą księgowych dla firm Bayer i thyssenkrupp

Po dwóch miesiącach nauki uczestnicy kursu rozpoczęli 320-godzinne staże u Rezydentów Olivia Business Centre: firm BayerSCG oraz thyssenkruppGSG. Wszyscy uczestnicy odebrali 30 września certyfikaty ukończenia kursu i od 3 października rozpoczęli pracę w wymienionych firmach, które od początku zaangażowane były w proces szkolenia. Kolejna edycja szkolenia rozpocznie się na początku listopada 2016. Więcej informacji o szkoleniu znajduje się m.in. na stronie Sopockiej Szkoły Wyższej: http://www.ssw-sopot.pl/bpo/

– BPO Education Center jest jednostką Sopockiej Szkoły Wyższej, która od ponad 3 lat pomaga mieszkańcom regionu w zdobywaniu kompetencji i umiejętności niezbędnych w centrach usług finansowych. Z wymiernym skutkiem, bo do tej pory pracę natychmiast po zakończeniu kursu „Księgowość korporacyjna” znalazło 90 proc. jego absolwentów– powiedziała Sylwia Broda z Sopockiej Szkoły Wyższej. – Kolejna, dziewiąta już odsłona tego projektu różni się od innych tym, że po raz pierwszy kilka podmiotów rezydujących w Olivia Business Centre podjęło tak owocną współpracę pokazując tym samym nowe oblicze „dobrych praktyk sąsiedzkich”. Szkolenie to dla najambitniejszych uczestników będzie też punktem wyjścia do rozwoju kariery. Już teraz otrzymujemy sygnały od niektórych absolwentów, że chcieliby oni kontynuować swoją naukę w naszej uczelni w ramach prestiżowych studiów podyplomowych Finanse i rachunkowość ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

– Każdy pracodawca posiadający siedzibę na terenie Gdańska i powiatu gdańskiego może zgłosić się do Gdańskiego Urzędu Pracy z zapotrzebowaniem na pracowników na konkretne stanowiska. Jeśli poszukiwania osób o danym profilu zawodowym nie przynoszą rezultatu, Urząd Pracy może zorganizować szkolenia pod gwarancję zatrudnienia w ramach umów trójstronnych. Projekty te mają na celu zmianę wyuczonego zawodu przez osoby poszukujące zatrudnienia – powiedziała Anna Hryniewicz z Job Office. – Zakończone właśnie szkolenie zostało przygotowane pod potrzeby firm Bayer i thyssenkrupp, które poszukiwały pracowników na stanowiska młodszego księgowego. Dzięki oddziałowi Gdańskiego Urzędu Pracy w Olivia Business Centre, czyli Job Office, firmy w prosty sposób mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie.

– Bardzo cieszymy się, że dzięki decyzjom podjętym już kilka lat temu udaje nam się tworzyć w Olivia Business Centre coraz lepsze warunki dla naszych Rezydentów w prowadzeniu rekrutacji – powiedziała Agnieszka Zglinicka, Dyrektor Projektu w Olivia Business Centre. – Obecność w jednym miejscu dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw, firm HR-owych oraz Job Office i Centrum Rozwoju Talentów – czyli otwartych w tym roku oddziałów Gdańskiego Urzędu Pracy – przynosi pożądany efekt. Wierzymy, że aktywność na rzecz powiększania tzw. puli talentów i tworzenia nowych miejsc pracy zostanie doceniona nie tylko przez globalne firmy, ale także przez przedsiębiorstwa i mieszkańców regionu.

Kolejna edycja szkolenia rozpocznie się na początku listopada 2016. Więcej informacji o szkoleniu znajduje się m.in. na stronie Sopockiej Szkoły Wyższej: http://www.ssw-sopot.pl/bpo/

szkolenie-ksiegowosc-korporacyjna_dsc_5586-1

PR

Related Post