Awanse, kariera: Madhav Sheth obejmie stanowisko CEO realme w Europie

realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, informuje, że Madhav Sheth zostanie nowym CEO realme w Europie. Sheth obejmie stanowisko Wiceprezesa realme, oprócz przejęcia kierownictwa nad działaniami w Europie, pozostanie CEO realme w Indiach.

Od tego momentu, Madhav będzie  zarządzał wszystkimi działaniami marki na rynku,  wyznaczał strategię i kierunki rozwoju w obszarze korporacyjnym i produktowym, a także odpowiadał za kreowanie wizerunku i reputację realme.

W 2017 roku Madhav dołączył do OPPO jako Dyrektor ds. Sprzedaży i pełniąc to stanowisko odgrywał kluczową rolę w rozwoju kanałów sprzedaży offline. Dzięki wypracowaniu świetnych wyników, w maju 2018 roku dołączył do założyciela realme Sky Li, aby wprowadzić tę markę na rynek w Indiach.

Jego zaangażowanie i wysiłek zaprowadziły realme na drugie miejsce największych marek telefonów pod kątem sprzedaży online oraz czwarte w rankingu producentów smartfonów ogółem w Indiach.

Sheth  został wyróżniony prestiżowymi nagrodami w Indiach, takimi jak “Technologiczna osobowość roku” przez Dainika Jagrana czy “40 under 40” – plebiscyt organizowany przez  Business World.

“Jestem podekscytowany tym, że będę pełnił rolę CEO również w Europie. Ten rynek jest dla nas kolejnym kluczowym etapem rozwoju, po tym ja udało się nam osiągnąć sukces na rynkach azjatyckich. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami aby mocno zaznaczyć naszą obecność, zarówno offline, jak i w kanałach online.” – mówi  Madhav Sheth.

Jednym z celów Madhava na tym nowym etapie jest zapewnienie realme miejsca w gronie 5 największych producentów smartfonów w Europie, w obydwu kanałach sprzedaży, offline i online.

Świetne wyniki za pierwszą połowę 2020 roku

W lipcu realme osiągnęło liczbę 40 milionów użytkowników. Firma kontynuuje globalny rozwój i jest aktualnie obecna na 59 rynkach na całym świecie, z wyłączeniem Ameryki Północnej. Dodatkowo, realme znalazło się na 7 miejscu światowej klasyfikacji producentów smartfonów za pierwszy kwartał 2020 roku.  Te dane to kolejny wyznacznik szybkiego rozwoju marki.

Dodatkowo, Firma może pochwalić się aż 11% wzrostem w drugim kwartale – jest to jedyny dwucyfrowy wynik wśród największych marek. . Poinformowano również, że realme jest obecnie w TOP 4 marek smartfonów w Tajlandii, Indiach, Kambodży i Egipcie, a także w TOP 5 w Birmie, Indonezji, Wietnamie, na Filipinach i Ukrainie.

PR

Related Post