14-20 listopada pod znakiem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w gdańskim „Starterze”

Czy warto rozwijać biznes w Chinach? Jak media społecznościowe wpływają na sprzedaż? Jakie są trendy w edukacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowanego w dniach 14-20 listopada przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Z tej okazji odbędą się m.in. prelekcje ekspertów, spotkania fanów nowych technologii czy konferencja BeZee dla nauczycieli. Zapisy na wydarzenia dostępne są na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl.

– Gdański Inkubator już po raz piąty będzie partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W wydarzeniach STARTERA rok temu wzięło udział ponad 1000 osób! Zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji. Większość wydarzeń jest bezpłatna, ale liczba miejsc mocno ograniczona – mówi Sara Miotk, koordynatorka obecnej edycji ŚTP w STARTERZE.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE 14 listopada otworzy networkingowe śniadanie biznesowe Creative Morning, na którym Michał Krzywiak, założyciel EnterChina odpowie m.in. na pytanie, dlaczego na chińskim rynku nie należy lekceważyć zasady e-commerce: „adopt or die”. Natomiast Mikołaj Małaczyński – Prezes Zarządu i współzałożyciel Legimi.pl, na ich własnym przykładzie, zdradzi jak wkroczyć z firmą na ten właśnie rynek. Tego samego dnia, podczas popołudniowego spotkania Creative People/Creative Ideas agencja marketingowa Beeffective podpowie, jak umiejętnie sprzedawać swoje produkty online.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się także druga edycja międzynarodowej konferencji BeZee, podczas której eksperci opowiedzą o tym, jak w dobie Internetu i smartfonów skupić uwagę ucznia na nauce i sprawić, aby stała się ona dla młodych ludzi pasją a nie nudnym obowiązkiem. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w Europejskim Centrum Solidarności:

– W gronie prelegentów BeZee znajdą się m.in. Maarit Rossi i Richard Spencer – finaliści prestiżowej nagrody Global Teacher Prize – zapowiada Kinga Kuczyńska, managerka w STARTERZE i koordynatorka BeZee. – W ramach BeZee odbędą się także bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek, które pomogą wprowadzić nowe technologie oraz metody do szkolnych zajęć – dodaje Kinga Kuczyńska.

Jednak to nie jedyne okazje do przedsiębiorczych inspiracji zaproponowane przez STARTER. W ramach projektu In Business młodzież z Gdańska pozna bliżej wyzwania współczesnego przedsiębiorcy, dzięki warsztatom opartym na symulacjach biznesowych.

Ponadto, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości fani Big data spotkają się na konferencji AnalyticsConf organizowanej 15 listopada przez STARTER i Microsoft. Za to 16 listopada w STARTERZE zagoszczą pasjonatki nowych technologii z organizacji Geek Girls Carrots, obalającej stereotypowy pogląd, że w branży IT nie ma kobiet. Przedsiębiorczy tydzień w STARTERZE zakończy, 18 listopada, spotkanie FuckUp Nights, podczas którego zaproszeni goście opowiedzą o swoich biznesowych porażkach.

Piąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE odbędzie się w dniach 14-20 listopada. Zapisy i informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl. Rejestracja na konferencję BeZee dla nauczycieli i nauczycielek dostępna jest na stronie www.bezee.pl.

stp2015_2

Related Post